Publikační systém

Hlavní výhody použití publikačního systému pro správu www stránek:

 • okamžitá vlastní aktualizace webových stránek bez znalosti programování,
 • výrazné snížení nákladů na správu webu - úspora nákladů na aktualizaci.

Weby stavíme na vlastním publikačním systému CEBIN Mediacenter. Vycházíme z filozofie dlouhodobé spolupráce a klientům systém pro správu web stránek nabízíme jako službu a to formou pronájmu - aplikačního hostingu. Ceny vývoje systémů "na míru" se pohybují v horizontu desítek až stovek tisíc korun. Ve většině případů nemá smysl, aby si klient podobný vývoj aplikací (publikačního systému či E-shopu) zaplatil a získal výhradně do svého vlastnictví.

Forma pronájmu publikačního systémů šetří našim klientům peníze, klient zaplatí počáteční implementaci systému na svůj web a následně platí udržovací paušální poplatek. V ceně poplatku jsou tedy započítány jak běžné náklady na hardware, správu serveru, tak náklady na dosavadní vývoj systému, jeho údržbu a vývoj tak, aby systém odpovídal nejnovějším technologiím a trendům.

Hlavní výhody systému CEBIN Mediacenter:

 • jednoduché a intuitivní ovládání správy obsahu (snadná práce s texty, obrázky i tabulkami),
 • editace obsahu bez znalosti html kódu pomocí WYSIWYG editoru (what you see is what you get), tzn. editor typu MS Word, kde pomocí známého ovládání formátujete text - zarovnávání, tučný řez písma, kurzíva, odrážky atd.,
 • optimalizovaná přístupnost stránek pro vyhledávací servery (SEO),
 • lepší pozice ve vyhledávačích díky přehledné a jasné navigaci, provázanosti celého webu, dodržování webových standardů a časté aktualizaci stránek
 • libovolný počet jazykových mutací,
 • modularita řešení - objednáte si pouze ty moduly, které pro svůj web potřebujete,
 • možnost rozložit financování projektu do delšího časového úseku,
 • neustálý vývoj publikačního systému dle požadavků klientů tak, aby systém odpovídal nejnovějším technologiím,
 • provázanost s e-shopem - při objednání modulu e-shop se tento stává přirozenou součástí publikačního systému,
 • v případě potřeby možnost doprogramování dalších modulů.

Dále systém obsahuje: automatickou mapu serveru, odpadkový koš pro smazaný obsah, fulltextové vyhledávání, reklamní systém a statistiky návštěvnosti.

Aplikaci lze rozšířit o CEBIN Newslettercenter a CEBIN E-shop.

Obsah celého webu je uložen v databázi. Pomocí skriptovacího jazyka php se z databáze načítají potřebná data, ze kterých se generuje dokument ve formátu html. Převod z xml do html je proveden transformací xml prostřednictvím xslt šablon. Výhodou tohoto procesu je možnost zobrazovat data různými způsoby na rozdílných výstupních zařízeních (obrazovka, tiskárna, palmtop) a možnost jednoduše měnit vzhled stránek.

Pro urychlení celého procesu používáme vyrovnávací paměť (cache). Jednou vygenerované stránky se uloží do vyrovnávací paměti serveru. Dotazy na databázi se tímto redukují a přistupuje se k ní pouze při aktualizaci webu.

Pro práci se systémem CEBIN Mediacenter potřebujete pouze připojení na internet a webový prohlížeč (Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera apod.). Chráněný přístup do administrace zabezpečuje technologie SSL (secure socket layer).

Postup prací při implementaci systému

Na základě zadavatelových představ vytvoříme návrh struktury a grafický návrh zobrazování stránek. Po odsouhlasení vzhledu a struktury vytvoříme html šablony. Šablony napojíme na systém a nastavíme jednotlivé moduly. Otestujeme funkčnost a zaškolíme uživatele.

Popis systému

Do Publikačního systému se přihlásíte pomocí webového rozhraní, které od nás obdržíte při registraci (zpravidla cmadmin.vasedomena.cz).  ...

Moduly na míru

Přestože je systém Mediacenter řešen univerzálně a dává široké možnosti variabilního zpracování dat, stává se, že je potřeba systém rozšířit o nové kompo...