Popis aplikace

Newsletter je možné představit si jako elektronický časopis, který vychází v určitých intervalech. Místo potištěného papíru dostanou příjemci e-mail obsahující zpravidla upoutávky na články umístěné na webu.
Každý časopis obsahuje jednotlivá vydání, která mají stejnou grafickou úpravu. Vzhled newsletteru je definovaný xslt šablonou.

U Newsletteru je možné nastavit:
• odchozí e-mailovou adresu
• záhlaví a zápatí s návodem na odhlášení od odebírání newsletteru

U vydání lze nastavit:
• subjekt odeslaného e-mailu
• alternativní text, který se zobrazuje poštovním klientům nepodporujícím zobrazování html zpráv (např. pro ty, kteří si čtou maily na mobilním telefonu)

Sestavení vydání Newsletteru:
Newsletter může být strukturovaný do jednotlivých rubrik (např. Informace z provozu, Náš tip, Naši jubilanti) nebo může obsahovat jednolitý text. Do rubrik se zařazují příspěvky ve formě článků nebo upoutávek na webové stránky. Ke článkům lze připojit obrázek. Sestavené vydání si administrátor může prohlédnout jako html stránku ve webovém prohlížeči a poslat zkušebně e-mailem.

Editace článků probíhá pomocí WYSIWYG editoru (what you see is what you get), tzn. editor typu MS Word, kde nemusíte znát html kód, ale pomocí známého ovládání formátujete text - zarovnávání, tučný řez písma, kurzíva, odrážky atd. Do editoru lze kopírovat texty z jiných textových editorů. HTML editor lze také přepnout do módu pro editaci přímo html kódu.

Příjemci vydání:
Pro automatické přihlašovaní k odebírání newsletteru se umístí na webové stránky přihlašovací formulář. Příjemce Newsletteru je možné importovat z textového souboru.
Odeslat jednotlivé vydání newsletteru lze všem příjemcům nebo pouze vybraným.